Er op uitExcursieNatuurNieuwsRegionaal nieuws

Exclusieve excursies naar de Vismigratierivier tijdens World Fish Migration Day

AFSLUITDIJK – Tijdens World Fish Migration Day op zaterdag 23 mei krijgen bezoekers een bijzondere kans om de Vismigratierivier van dichtbij te bekijken. Het gebied is normaal gesproken niet vrij toegankelijk, maar speciaal voor deze dag worden er twee exclusieve excursies georganiseerd.

De Vismigratierivier vormt straks een belangrijke verbinding tussen de Waddenzee en het IJsselmeer. Trekvissen zoals paling, stekelbaars en spiering kunnen via deze route veilig migreren tussen zout en zoet water. Tijdens de excursies krijgen bezoekers uitleg over het belang van vismigratie en de rol van de Vismigratierivier in het herstel van het ecosysteem.

Het programma start in het Afsluitdijk Wadden Center met koffie en gebak, gevolgd door een korte lezing over de werking van de Vismigratierivier en de laatste fase van de bouw. Daarna gaan bezoekers per bus naar de coupure voor een rondleiding met gids.

Er zijn excursies in de ochtend en middag. Deelname kost € 12,50 per persoon en is inclusief koffie met gebak, toegang tot het beleefcentrum van het Afsluitdijk Wadden Center en busvervoer. De excursies zijn bedoeld voor deelnemers vanaf 16 jaar. Boek nu de excursie in de ochtend of de middag!

Laat meer zien
Back to top button