Er op uitEvenementNieuwsRegionaal nieuwsWieringen

De Tent op de Haven staat als een huis, het programma ook!

DEN OEVER – Sinds 1993 is de Tent op de Haven tijdens de Flora en Visserijdagen te vinden op de haven van Den Oever. Uitbater in al die jaren is de oprichter en bedenker Edwin Wittink. De programmering van de tent is altijd weer opmerkelijk en spraakmakend. In het verleden stonden diverse bands, dj’s en acts op het podium die juist op dat moment hun eerste bekendheid beleefden of die niet veel later hun nationale doorbraak maakten. Edwin heeft een apart talent om deze artiesten vroeg te ontdekken en de durf om hen te programmeren. Ook dit jaar is dat weer het geval.

Programmering
De vrijdagavond begint vanaf 19.00 uur met DJ Highvalues en DJ Raw-Ry. Daarna is het de beurt aan Joop Obama and the Presidents, die voor de tweede keer vanuit Friesland naar de Tent op de Haven komen. De band staat garant voor een energieke feestavond en is kwalitatief sterk.

Op zaterdag begint het programma al om 10.00 uur met Swim to Fight Cancer Hollands Kroon. Presentator en entertainer Lars Verfaille begeleidt het evenement. Het zwemmen vindt plaats van 12.00 tot 14.00 uur, waarna de opbrengst bekend wordt gemaakt en het feestprogramma losbarst.

Daarbij zorgen DJ Highvalues en DJ Raw-Ry voor de muziek. Ook Sem staat op het podium. De beginnende zanger uit Hippolytushoef maakt zijn opwachting in de tent. De jonge dj Jayce komt voor de tweede keer naar de Tent op de Haven en ook Nan, eveneens afkomstig uit Hippolytushoef, is weer van de partij.

De Friese formatie De Faam komt voor de derde keer naar Den Oever. De jonge band timmert hard aan de weg in de eigen provincie en staat daar inmiddels op de grote podia. Het repertoire is uniek en bevat veel nummers die je bij andere bands nooit hoort. Daarmee spreekt De Faam zowel de jeugd als de wat oudere jongeren aan. Edwin Wittink kent de mannen van De Faam uit zijn tijd als trainer bij vv Arum.

Zondag begint het programma vanaf 16.00 uur met DJ Highvalues en DJ Raw-Ry. Vroeg in de avond is het podium voor Chicco, de Haagse zanger met het matje en bekend van televisie. Hij heeft momenteel een hit met Jè Bent Ut Voâh Mèn, want je danst zo mooi flamingo. Vervolgens staat Milan Kirstein uit Callantsoog op het programma.

Het meest wordt van Ray & Beer verwacht. Het duo heeft momenteel succes met Zonnebank, de opvolger van de eerdere virale hit Fluitje. Het nummer verscheen op 17 juli en groeide snel uit tot een zomerhit, met een notering in de Spotify Top 50 en de Top 40. Binnen korte tijd ging het nummer al richting de twee miljoen streams op Spotify. Ook op TikTok is het een grote hit.

De zondag wordt afgesloten met MCLV and Friends. Lars, Justin en Thomas brengen hun jaarlijkse spetterende show.

Op maandag begint het programma om al 10.00 uur, tijdens en na het roeien, met DJ Highvalues en de Friese troubadour Sipke de Boer, bekend van De Suskes. Na de vlootschouw gaat Sipke de Boer opnieuw het podium op. Gevolgd door Rutger van Barneveld, de nummer 1 van Nederland. Rutger werd door Edwin al voor hij zijn doorbraak beleefde benaderd toen hij doorkreeg dat Zwoele Zomernachten wel eens ‘banger’ van het jaar kon worden. Zomer, zon en strand, de opvolger, lijkt overigens al net zo’n grote hit te worden. Dave Muis is de afsluitende live-artiest. Hij is bekend van De Woudrukkers en DoOf en is inmiddels ook als soloartiest actief. Na het vuurwerk neemt DJ Raw-Ry het over. Zoals ieder jaar is het dan druk in de Tent op de Haven en worden de Flora en Visserijdagen daar afgesloten.

Fradget
Ieder jaar is het weer een verrassing: de jaarlijkse gadget van Frank in de Tent op de Haven tijdens de Flora en Visserijdagen. Elk jaar is er een unieke actie rondom de bedrijfsleider en het gezicht van de Tent op de Haven. Een actie waar hij zelf misschien nog wel het meest van geniet. Want Frank vindt het maar wat mooi om in de belangstelling te staan.

Dit jaar zijn er als twee shotjes van Frank verkrijgbaar: een zwarte en een witte variant. Zwart heeft de smaak van drop en wit limoncello. Beide varianten zijn speciaal voor de Tent op de Haven gemaakt en bevatten 10 procent alcohol.

Natuurlijk staat de Tent op de Haven niet voor polarisatie. Zwart en wit kunnen juist perfect samen. Proef ze daarom allebei. Of mix ze. Net als Yin en Yang: de twee tegengestelde krachten uit de Chinese filosofie die elkaar aanvullen en samen balans en harmonie creëren. In dit geval spreken we dan over Yin en Frank. Voor één muntje per stuk zijn de shotjes van jou. En het flesje? Dat mag je natuurlijk houden als aandenken aan de Tent op de Haven én aan Frank.

Opvallende poster
Ook de poster van de Tent op de Haven is dit jaar opvallend en uniek. Die is namelijk volledig AI-vrij gemaakt.

Laat meer zien

Gerelateerde artikelen

Back to top button