Fietsbus Afsluitdijk stopt vier maanden tijdens winterperiode

DEN OEVER – De fietsbus over de Afsluitdijk rijdt vanaf zondag 1 november 2026 tijdelijk niet meer. Vanwege het beperkte aantal reizigers in de wintermaanden wordt de dienst tot 1 maart 2027 stilgelegd. Fietsers en wandelaars kunnen daardoor in deze periode de Afsluitdijk niet volledig oversteken.
De fietsbus zorgt normaal gesproken voor het vervoer van fietsers en wandelaars langs de werkzaamheden bij Den Oever en Kornwerderzand. Omdat de nieuwe fietsbruggen op beide locaties nog niet gereed zijn, is de bus voorlopig nodig om de volledige oversteek mogelijk te maken.
Verschillende haltes buiten gebruik
Tijdens de winterstop worden de haltes Kornwerderzand (Afsluitdijk Wadden Center), Vismigratierivier, Breezanddijk Noord, Monument Noord en Den Oever niet bediend.
Wie de Afsluitdijk toch wil bezoeken, kan parkeren bij verzorgingsplaats Vlietermonument-Noord. Vanaf daar is het mogelijk om een gedeelte van de dijk te voet te verkennen. Een volledige oversteek per fiets of te voet is tijdens de winterstop niet mogelijk.
Nieuwe fietsbruggen in aanbouw
Ondertussen wordt verder gewerkt aan de fietsbruggen bij Kornwerderzand en Den Oever. Deze moeten ervoor zorgen dat fietsers de Afsluitdijk in de toekomst weer zelfstandig kunnen oversteken, zonder afhankelijk te zijn van de fietsbus.
Naar verwachting wordt het volledige fietspad in het derde kwartaal van 2027 opengesteld. Tot die tijd blijft de fietsbus buiten de winterstop nodig voor de verbinding langs de werkzaamheden. De fietsbus hervat de dienst op maandag 1 maart 2027.




