MeerWelzijn brengt zorg en ondersteuning bij chronische ziekte samen

WIERINGERWERF – Verschillende zorg- en welzijnspartners in Hollands Kroon starten met MeerWelzijn. Het nieuwe initiatief richt zich op inwoners die leven met kanker, niet-aangeboren hersenletsel (NAH), Parkinson, dementie, diabetes of een hart- en vaatziekte en op hun naasten. Vanuit Sportcentrum de Terp in Wieringerwerf worden informatiebijeenkomsten, ontmoetingen en waar nodig praatgroepen georganiseerd.
MeerWelzijn is een samenwerking tussen Stichting Sport en Welzijn Wieringermeer (SSWW), Inclusio Hollands Kroon, ’t Praethuys Alkmaar, Huisartsenpraktijk Alders, Noordwest Ziekenhuisgroep en Evean. SSWW coördineert het initiatief en stelt Sportcentrum de Terp beschikbaar als vaste locatie.
Eerste bijeenkomsten in september
Tijdens de informatiebijeenkomsten geven deskundige sprekers informatie en praktische tips. Ook is er gelegenheid om vragen te stellen en andere mensen met vergelijkbare ervaringen te ontmoeten.
De eerste bijeenkomst is dinsdag 22 september van 10.30 tot 12.00 uur en gaat over prostaatkanker en hormoontherapie. Op dinsdag 13 oktober staat diabetes centraal, met voorlichting door Diabetesvereniging Nederland. Op dinsdag 27 oktober volgt een bijeenkomst over vermoeidheid bij kanker en op dinsdag 24 november gaat het over borstkanker en hormoontherapie. Ook deze bijeenkomsten duren van 10.30 tot 12.00 uur.
Wanneer na een informatiebijeenkomst behoefte bestaat aan lotgenotencontact, kan MeerWelzijn rond dat onderwerp een vaste maandelijkse praatgroep starten. Deze groepen worden begeleid door een IPSO-getrainde vrijwilliger.
De bijeenkomsten vinden plaats bij Sportcentrum de Terp aan Campus de Terp 2 in Wieringerwerf. Deelname is gratis en vooraf aanmelden is gewenst. Meer informatie en aanmelden kan via de website van Stichting Sport en Welzijn Wieringermeer.





