KorfbalNieuwsSport

Vidoteams winnen ook tweede wedstrijd

WIERINGERWERF – Op zaterdag 13 september waren voor Vido de eerste thuiswedstrijden van dit seizoen. De J2 tegen Haarlem en de J1 tegen Purmer.

Door de nieuwe leeftijdsindeling is bij de J2 nu ook niet meer om de 2 doelpunten wisselen, maar om de 12,5 minuten van vak en functie wisselen. De J2 begon de zaterdag om 10 uur met de wedstrijd. Vido kreeg meteen al een aantal mooie kansen, maar helaas voor Vido was het toch Haarlem die het eerste doelpunt maakte. Gelukkig maakte Finn Schellevis de gelijkmaker en niet lang daarna Nikola Bergandy het tweede doelpunt met een kansje onder de korf. Vido speelde beter en kon het in de verdediging ook goed dichthouden. Hierdoor kon de aanval zoeken naar de kansen. Het was Arsema K en Finn Schellevis die de voorsprong uitbreidden. Voor rust wist Haarlem alleen nog te scoren en zo ging de rust in met een 4-2 voorsprong. De tweede helft waren er voor beide teams meerdere kansen, maar beide teams wisten niet meer te scoren in de tweede helft. Zo bleef het dus 4-2. Twee wedstrijden gespeeld en twee gewonnen; prima prestatie.

De J1 moest tegen Purmer. De teams kennen elkaar van eerdere ontmoetingen en dit waren telkens spannende wedstrijden, waarbij er van elkaar gewonnen en verloren werd. Deze dag startte Purmer net iets beter dan Vido en kwam met 1-0 voor. Het duurde even voordat het eerste aanvalsvak de kansen kon vinden, maar het was Joost Gouwenberg die de 1-1 maakte via een doorloopbal. Het werd 1-2, maar Lennart Hoekenga zorgde vrij snel voor de 2-2 door van afstand te scoren. 2-2 stond lang op het scorebord en er werd met die stand ook de rust in gegaan. In de tweede helft creëerden beide teams kansen, maar de afronding was niet zuiver genoeg. De wind die vlagerig was hielp hierbij ook niet mee. Na een gemiste strafworp van Purmer zette Joost Gouwenberg Vido voor de eerste keer op voorsprong door van afstand te scoren. Halverwege de eerste helft was het wederom Joost die wist te scoren via een uitstart balletje en zo stond Vido twee punten voor. Lang bleef het deze stand. Teams bleven aan elkaar gewaagd en zeker was de winst nog niet voor Vido. Met nog een minuut of 5 te gaan scoorde Purmer en begon dit team er weer meer in te geloven. Een paar mooie kansen kwamen er nog voor beide teams, maar de eindstand bleef in het voordeel van Vido.

Na twee wedstrijden gespeeld te hebben staan beide teams van Vido bovenaan. Volgende week tijdens de Terppretweek speelt de J1 om 11.30 uur tegen Badhoevedorp en de J2 om 10.30 uur tegen KVZ uit Zaandam.

Laat meer zien
Back to top button