Turfschuur Kolhorn opent nieuw seizoen met expositie over Zuiderzeewerken
KOLHORN – Museum de Turfschuur aan de Westfriesdijk opent zondag 3 mei om 13.00 uur weer de deuren voor het nieuwe seizoen. Een dag eerder, op zaterdag 2 mei, wordt de nieuwe expositie over de Zuiderzeewerken officieel geopend door wethouder Robert Leever.
De tentoonstelling laat zien hoe de Zuiderzeewerken het leven in Kolhorn ingrijpend veranderden. Onder de titel ‘Klorrenders benne deurdouwers’ wordt belicht hoe inwoners zich steeds opnieuw moesten aanpassen en op zoek gingen naar een nieuw bestaan. Met de drooglegging van de Wieringermeer ontstond er veel landbouwgrond, waar Kolhorners werk vonden als boerenknecht. Ook de landbouw uit die periode, de meekrapteelt en de geschiedenis van de Omringdijk krijgen aandacht in de expositie.
Op de benedenverdieping is daarnaast een woonkamertje ingericht, samen met een museumwinkel en het nieuwe Leescafé. Dit Leescafé kwam tot stand dankzij een bijdrage van de Hollands Kroonse Uitdaging. Bezoekers die het archief willen raadplegen, kunnen het Leescafé vanaf woensdag 13 mei reserveren via info@stichtingmuseumkolhorn.nl.
De Turfschuur is dit seizoen iedere zaterdag- en zondagmiddag geopend van 13.00 tot 16.30 uur. De toegang is gratis. Groepen van vier personen of meer kunnen ook doordeweeks terecht op afspraak, tegen een vergoeding van drie euro per persoon. Ook hoogste schoolklassen uit Hollands Kroon zijn welkom; voor hen is een speciaal lespakket samengesteld door de werkgroep Vissersverleden.


