Er op uitNieuwsRegionaal nieuwsWieringen

Tulenviering houdt Wieringer traditie levend in Hippolytuskerk

HIPPOLYTUSHOEF – In de Hippolytuskerk wordt op zondag 2 augustus de jaarlijkse Tulenviering gehouden. De eeuwenoude kerkelijke traditie werd begin jaren tachtig van de vorige eeuw nieuw leven ingeblazen door de folkloristische groepen van de toenmalige Stichting Oud Wieringen en wordt nu voor de tweede keer georganiseerd door de Stichting Vrienden van de Hippolytuskerk, in samenwerking met de Wieringer Sanghers.

Voorganger tijdens de viering is Gerard Numeijer. Naast zijn bijdrage verzorgen de Wieringer Dangsers en Wieringer Sanghers opnieuw een belangrijk deel van het programma. Daarmee blijven de traditionele onderdelen van de Tulenviering behouden.

Het hoogtepunt van de bijeenkomst is het hoorngeschal, gevolgd door de traditionele uitroep: ‘De tulen benne gaar’. Daarmee wordt aangekondigd dat de bakker met de versgebakken tulen is gearriveerd. Na afloop ontvangt iedere bezoeker een tuul, belegd met boerenboter en ham.

De viering begint om 10.30 uur. De kerk is vanaf 10.15 uur geopend. De toegang is gratis. Bij de uitgang wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd om de kosten van de organisatie te dekken.

Laat meer zien

Gerelateerde artikelen

Back to top button