Kinderen denken mee over toekomst Hippolytushoef via creatieve prijsvraag
HIPPOLYTUSHOEF – De leerlingen van groep 6, 7 en 8 van basisscholen De Kei en de H. Henricusschool kregen onlangs de kans om mee te denken over de toekomst van hun dorp. Via de prijsvraag “Wat zou jij doen als jij burgemeester was van Hippolytushoef?” kwamen er tientallen originele ideeën binnen. Uiteindelijk zijn er twee winnaars gekozen: ‘Klein Hippo’ en een ‘Honden- en kattenpark’.
Op woensdag 9 juli reikte wethouder Robert Leever de eerste prijs uit aan de leerlingen Puck, Lily-Rose, Elim en Djeslyn uit groep 6B. “Eigenlijk zouden we één winnaar kiezen, maar beide inzendingen waren zó origineel dat we hebben besloten twee winnaars aan te wijzen,” aldus Leever. “Opvallend is dat in beide ideeën dieren een centrale rol spelen.”
Klein Hippo
Puck en Lily-Rose kwamen met het idee voor Klein Hippo: een Tiny House-community met ruimte voor kleine woningen, een kinderboerderij, een blotevoetenpad, speeltuin en een multifunctioneel plein met speelmeer. Hun kleurrijke ontwerp en enthousiaste presentatie maakten grote indruk tijdens de prijsuitreiking.
Honden- en kattenpark
Ook Elim en Djeslyn vielen in de prijzen met hun ontwerp voor een Honden- en kattenpark: een diervriendelijke ontmoetingsplek waar huisdieren en hun baasjes samen kunnen spelen. Het park is bovendien toegankelijk voor iedereen, met bankjes, een glijbaan, toiletten en een restaurant voor bezoekers.
Waarom deze prijsvraag?
De prijsvraag is onderdeel van het traject om te komen tot een nieuwe dorpsvisie voor Hippolytushoef. Daarbij is het belangrijk dat ook kinderen hun stem kunnen laten horen. Via hun eigen creatieve invulling lieten de leerlingen zien wat zij waarderen aan hun dorp, maar ook wat zij missen. De winnende ideeën worden doorgestuurd naar de ontwerpers van de dorpsvisie, die er zo veel mogelijk rekening mee houden. Als beloning ontvingen de winnaars toegangskaartjes voor Dierenpark Hoenderdaell.
Meer informatie
Wilt u op de hoogte blijven van de ontwikkeling van de dorpsvisie? Ga dan naar denkmee.hollandskroon.nl, zoek Hippolytushoef op en klik op volgen.



