Er op uitEvenementNieuwsRegionaal nieuws

Historische schepen en maritieme tradities centraal in Enkhuizen

ENKHUIZEN – Het Maritiem Festival keert van vrijdag 31 juli tot en met zondag 2 augustus terug naar Enkhuizen. Tijdens de 52e editie meren ongeveer honderd historische schepen af in de Oude- en Buitenhaven. Aansluitend organiseert het Zuiderzeemuseum van 3 tot en met 9 augustus de jaarlijkse Maritieme Week.

Volgens de organisatie draait het Maritiem Festival niet alleen om de schepen, maar ook om de verhalen die daarbij horen. Daarom zijn enkele historische schepen uitgenodigd die vroeger een vaste band hadden met Enkhuizen. Oud-inwoners kunnen zo herinneringen delen met de huidige eigenaren van de schepen.

Tijdens het festival keren ook verschillende zogenoemde Stapelschepen terug naar Enkhuizen. Daarnaast varen onder meer de botter EH 16, de gasboot IJsselmeer en de Gouwzee de haven binnen.

Het festival begint vrijdagmiddag om 16.00 uur met een vlootschouw langs de haven. Een spreker vertelt daarbij de geschiedenis van de deelnemende schepen. Ook het voormalige koninklijke jacht Piet Hein maakt deel uit van de vlootschouw.

Maritieme Week in het Zuiderzeemuseum
Na het festival staat het Zuiderzeemuseum van maandag 3 tot en met zondag 9 augustus in het teken van de Maritieme Week. Bezoekers kunnen historische vissersschepen bekijken, meevaren op een schip en genieten van optredens van shantykoren, muzikanten en bands uit binnen- en buitenland. Op 8 en 9 augustus verzorgt de Nautilus one-man-band een bijzonder muzikaal optreden met een in Jules Verne-stijl gebouwde machine.

Nieuw dit jaar is de visafslag in de Markerhaven op 8 en 9 augustus. Vissers brengen daar hun vangst aan land, waarna bezoekers kunnen meekijken én meebieden. De vis wordt na de verkoop ter plekke bereid. De opbrengst komt ten goede aan Vereniging Botterbehoud. Tijdens de Maritieme Week is ook de Wieringer Aak, de WR 60, in Enkhuizen te bezichtigen.

Laat meer zien

Gerelateerde artikelen

Back to top button