Hollands Kroonse UitdagingNieuwsRegionaal nieuwsSport

Groep 7 van ’t Span maakt kennis met jeu de boules

DEN OEVER – Groep 7 van basisschool ’t Span heeft dinsdag 9 juni een sportieve en gezellige ochtend beleefd bij jeu de boulevereniging Boel-Skik ’92 in Den Oever. De 17 leerlingen maakten op speelse wijze kennis met de populaire balsport.

Samen met hun leerkracht Leonie werden de kinderen ontvangen door de vrijwilligers van de vereniging. Na een korte uitleg en een glaasje limonade gingen de leerlingen in groepjes aan de slag met verschillende oefenspellen. Daarbij konden zij hun behendigheid testen door onder meer in ringen te gooien, puntenblokken om te werpen en een bijzondere variant van boter-kaas-en-eieren te spelen met jeu de boulesballen.

Na de lunch werd het serieuzer en stonden echte partijen jeu de boules op het programma. In tweetallen en drietallen namen de leerlingen het tegen elkaar op. Onder begeleiding van de vrijwilligers leerden zij spelenderwijs de regels van het spel.

Hoewel het voor de meesten een eerste kennismaking was, hadden de kinderen het spel snel onder de knie. Volgens de begeleiders zaten er zelfs enkele natuurtalenten tussen. Ook verschillende ouders kwamen gedurende de middag een kijkje nemen bij de verrichtingen van de jonge deelnemers. De wedstrijden leverden spannende momenten op. Zo eindigde één van de partijen in een nipte 13-11 overwinning en werden meerdere achterstanden alsnog omgebogen.

Na afloop genoten de kinderen op het terras van een ijsje en wat lekkers. De reacties waren enthousiast en zowel de leerlingen als de vrijwilligers kijken terug op een geslaagde activiteit. De uitnodiging om volgend jaar opnieuw langs te komen werd dan ook met veel enthousiasme ontvangen. Als afsluiting ontvingen alle leerlingen een pen als herinnering aan de dag. Daarnaast hielpen zij samen met hun juf mee met het opruimen van de accommodatie, iets wat door de vrijwilligers zeer werd gewaardeerd.

Deze slideshow vereist JavaScript.

Laat meer zien
Back to top button