Lokaal nieuwsNieuws

Hofjes wonen Hollands Kroon: ‘Wonen anders dan anders’

‘De grond op de hoek van de Sternstraat en Prinses Marijkestraat is in beeld als locatie voor hofjeswoningen in Wieringerwerf´ – Foto: Google Maps

WIERINGERWERF – Inmiddels hebben de meeste inwoners van de polder wel gehoord van het Knarrenhof. Een initiatief om een nieuwe woonvorm te introduceren binnen de vele bestaande vormen. Het Knarrenhof is een landelijk bekend concept waarin mensen in een hofje wonen.

‘In onze statuten staat het doel ook duidelijk omschreven. Onze vereniging bevordert de totstandkoming van hofjes voor gelijkgestemden met een sociaal actieve levenshouding en bereidheid tot burenhulp’ zegt penningmeester Luuk Stuveling. ‘Eigenlijk kan je dat het beste vergelijken met de gezelligheid van de hofjes van vroeger, maar dan in een nieuw jasje.’

‘Het Knarrenhof is de naam van de overkoepelende organisatie waar wij mee samenwerken’, legt voorzitter Edgar Nooter uit. ‘Onze vereniging heet Hofjes wonen Hollands Kroon. Wij willen in Wieringerwerf een plan realiseren van 24 hofjeswoningen. Hiervoor hebben zich inmiddels circa 85 mensen gemeld. De aanmelding loopt via de organisatie van Knarrenhof Nederland. Mensen die zich opgeven voor de hofjeswoningen in Wieringerwerf worden op volgorde van aanmelding op de lijst gezet.’

‘Dat wil niet zeggen dat als je 50ste op de lijst staat dat je dan bij voorbaat niet in aanmerking zal komen voor dit project’ vult Herman Siliakus aan. Er zullen verschillende woningtypes worden gebouwd. Mensen schrijven zich in voor een bepaald type woning. Hetgeen betekend dat als er mensen afvallen voor het gekozen type woning je nog steeds kans hebt om in aanmerking te komen.’

De samenwerking met de landelijke Stichting Knarrenhof wordt door de bestuursleden van de lokale vereniging als zeer plezierig ervaren. ‘Je hoeft niet zelf het wiel opnieuw uit te vinden. De stichting heeft voor alle stappen binnen het proces de kennis in huis. En die delen ze ook graag met ons. Het is ook prettig dat je niet zelf verantwoordelijk bent voor de toewijzing van de woningen. Ook dat regelt de stichting Knarrenhof. Dat betekend dat wij daar, gelukkig, geen enkele invloed op hebben. Dat betekend dat wij lekker transparant kunnen zijn over hetgeen we doen’ aldus Herman.

De hofjeswoningen, die op de plaats van de oude dansschool van Dancing Feet zullen verrijzen, worden naar verwachting in de loop van 2023 opgeleverd. Momenteel wordt er hard gewerkt aan schetsontwerpen, die samen met de mensen die hebben ingeschreven tot stand zullen komen. Mocht u meer informatie willen over de hofjeswoningen in Wieringerwerf kunt u een mail sturen naar heed75@hotmail.com of een brief sturen naar het correspondentieadres van de vereniging: Schoof 31b, 1771 PC in Wieringerwerf.

Laat meer zien
Back to top button