Lokaal nieuwsNatuurNieuws
En ons altijd weer boeit door Peter C. Meijer: ‘Wieringerwerf’ (318)

Vanaf ons balkon probeer ik een manier te vinden om net als in Middenmeer aandacht te besteden aan de biodiversiteit in onze woonomgeving. Tot nu toe deed ik de volgende waarnemingen:
- Heel veel kauwtjes die in de buurt slapen op de vele bomen. Of die gebruik maken van voedsel dat ze van de parkeerplaats of het stukje groen weghalen.
- Een drietal eksters gaat overal rond. Geweldig hoe ze in de toppen van bomen kunnen blijven zitten.
- Heel veel meeuwen vliegen van noord naar zuid. Het zijn veel kokmeeuwen, maar ook enkele Zilvermeeuwen, Kleine mantelmeeuwen en een stormmeeuw vliegt langs.
- Ergens hoor ik een alarmerende Merel.
- Drie Buizerds cirkelen boven het Domeinkantoor.
- Vanaf het dak van de slager kijkt een Houtduif wie daar in die kamer aan het typen is.
Het dak van de garage is bedekt met grind. Vogelaar Otto geeft aan dat ik goed moet opletten op Grote Gele Kwikstaarten. Die willen graag van dit soort daken gebruik maken.
De foto is gemaakt door de auteur van dit stukje op 10 maart 2026.



