Lokaal nieuwsNatuurNieuws

En ons altijd weer boeit door Peter C. Meijer: ‘Een aardhommel in de garage’ (305)

Deze decembermaand in 2025 is zeer zacht. In ons gebied hebben wij nog geen sneeuw gezien enige vorst van betekenis is er ook niet. Dus is het niet zo gek dat de merel zingt alsof het voorjaar is. Dat er bloemen bloeien alsof 2026 al weer en tijd begonnen is. En dan kom ik op 11 december onze garage binnen, loop door naar de bijkeuken en zie plots tussen de drempel en de deurmat een hommel liggen. Zou die nog leven? Neen, het beestje is dood en natuurlijk wil ik weten welke soort het is.

Duidelijk is dat het een Aardhommel is, maar ja daar zijn er vier soorten van: De Veldhommel, de Wilgenhommel, de grote Veldhommel en de gewone Aardhommel.

Daarbij gaat het om de kleur van de strepen over de borst: oranje geel, gelig oranje of bruinachtig oranje. Het doet mij denken aan dat ludieke cabaretnummer waarin Henk Elsink (?) via de telefoon de goede aansluitingen moest vinden. Hilarisch.

Voor mij is het de Aardhommel (Bombus terrestris L.). Dus zet ik een foto via waarneneming.nl op de website met heel veel waarnemingen en deze waarneming wordt voor 99% geïdentificeerd als de ‘Gewone Aardhommel’. Dat ‘Gewone’ mag er volgens Wikipedia niet bij!!

De vliegtijd is van februari tot oktober, dus het diertje is wel heel laat in het jaar in de garage terecht gekomen. Klimaatverandering de oorzaak? Ik kan het zomaar voorstellen.

De foto is genomen op 11 december 2025 in ons huis aan de Mossel door de auteur van dit stukje.

Foto: Peter C. Meijer

 

Laat meer zien
Back to top button