Brandweer Slootdorp ingezet voor ondersteuning bij natuurbrand op Texel
SLOOTDORP/DEN HELDER – Brandweer Slootdorp is dinsdag aan het einde van de ochtend opnieuw gealarmeerd voor een incident op Texel. Ditmaal ging het om een natuurbrand met een hoog risico op uitbreiding, waarvoor extra brandweereenheden werden opgeroepen.
De melding kwam om 11.11 uur binnen. Tijdens de rit naar Den Helder werd duidelijk dat de boot van 11.30 uur, die al volledig gevuld was met brandweervoertuigen, niet meer gehaald kon worden.
Daarop besloot de meldkamer de beroepsploeg van Brandweer Den Helder met de boot naar Texel te sturen. De vrijwilligers van Brandweer Slootdorp werden vervolgens gestationeerd op de kazerne in Den Helder om de brandweerzorg op het vasteland te waarborgen.
Omdat ook de natuurbrandvoertuigen uit Julianadorp en Callantsoog waren ingezet op Texel, kreeg de ploeg uit Slootdorp een groot dekkingsgebied onder haar verantwoordelijkheid. Tot een daadwerkelijke inzet kwam het uiteindelijk niet. Later op de middag keerde de beroepsploeg uit Den Helder terug, waarna de vrijwilligers uit Slootdorp weer konden terugkeren naar hun eigen post. Dankzij de gezamenlijke inzet kon de brandweerzorg zowel op Texel als op het vasteland gewaarborgd blijven.



