
HIPPOLYTUSHOEF – Zangeres Mónica Coronado en gitarist Manito verzorgen een zondagmiddagconcert in Hippolytushoef. Het duo brengt een programma met bestaande en zelfgeschreven Spaanstalige liederen, waarin flamenco, improvisatie en verschillende muzikale invloeden samenkomen.
Mónica Coronado en Manito treden op als muzikaal duo, waarbij zang en gitaar elkaar aanvullen. Hun repertoire bestaat uit zowel eigen composities als bestaande nummers. De muziek wordt gekenmerkt door Spaanse klanken, melancholie en afwisselende gitaarpartijen.
Zang en gitaar in samenspel
Tijdens het concert begeleidt Manito de zangeres op gitaar en andere snaarinstrumenten, waaronder de laúd, een Spaanse luit. Zijn spel bevat improvisaties waarmee hij inspeelt op de zang van Coronado.
De twee muzikanten geven elkaar tijdens het optreden ruimte om te improviseren. Daarmee krijgt ieder nummer een eigen uitvoering.
Van Barcelona naar Nederland
Mónica Coronado werd geboren en groeide op in Barcelona, waar zij al jong in aanraking kwam met flamenco. Op 25-jarige leeftijd vertrok zij met haar gitaar op een muzikale wereldreis.
Tijdens haar reizen maakte ze kennis met verschillende muziekstijlen. Via Cuba, Amerika en India kwam ze uiteindelijk in Nederland terecht. In Arnhem studeerde ze lichte muziek.
Manito begon op jonge leeftijd met gitaarspelen. Hij is vernoemd naar de Franse gitarist Manitas de Plata. Geïnspireerd door onder anderen Django Reinhardt en de flamencotraditie ontwikkelde hij een eigen speelstijl, waarin improvisatie een belangrijke plaats inneemt.
Het duo brengt tijdens het concert in Hippolytushoef deze verschillende muzikale achtergronden samen in een Spaanstalig programma.




